Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Księże Biskupie Piotrze dziękujemy


18 lutego w sosnowieckiej bazylice katedralnej odbyła się wyjątkowa uroczystość, zaproszeni dostojni goście i wierni diecezji sosnowieckiej dziękowali za 25 lat posługi Księdza Biskupa Piotra Skuchy.
Katedra zapełniła się przyjaciółmi Księdza Biskupa. Obecni byli przedstawiciele Episkopatu, księża diecezji kieleckiej i sosnowieckiej, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich. Z okazji jubileuszu Ojciec św. Benedykt XVI przesłał na Jego ręce gratulacje. Ksiądz Biskup jest od lat przyjacielem Ruchu Światło-Życie, szczególnie Domowego Kościoła. Odwiedza kręgi na ich comiesięcznych spotkaniach, jest częstym gościem na dniach wspólnoty. Dlatego szczególnie cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. W katedrze wytworzyła się rodzinna atmosfera, pełna serdeczności. Piękne były słowa podziękowania Księdza Biskupa, w czasie których jeszcze raz podkreślił, co jest jednym z priorytetów jego biskupiej posługi. Jest to rzekonywanie wszystkich do poznawania Chrystusa w Piśmie Świętym, zgodnie z dewizą św. Hieronima: Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Księże Biskupie dziękujemy za życzliwość, którą okazujesz naszemu Ruchowi. Zapewniamy o naszej modlitwie. Życzymy wielu łask Bożych potrzebnych w tej trudnej posłudze, zdrowia i życzliwych ludzi.

zdjęcia ze strony: www.smds.pl
autor:ks. Jarosław KwiecieńWygenerowano w sekund: 0.00
8,522,295 Unikalnych wizyt