Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Wyciszenie i zastanowienie nad życiem


Cześć, jestem Ola i pierwszy tydzień ferii spędziłam na Kursie Oazowym Dla Animatorów. Był to dla mnie bardzo ważny czas, ponieważ od dłuższego czasu czekałam na ten wyjazd. Bardzo chciałam nauczyć się, jak być dobrym animatorem i przyjechałam do Wapienicy z określonymi oczekiwaniami.
Jednak jak to zwykle bywa z Panem Bogiem, nie wszystko da się przewidzieć. Już pierwszego dnia ksiądz moderator powiedział nam, żebyśmy zostawili wszystkie swoje oczekiwania i dali po prostu Bogu działać. Było to dla mnie trudne, ale starałam się niczego nie planować i zdać się Ducha Świętego, wiedziałam, że On dobrze pokieruje tym wyjazdem. Oczywiście, kiedy oddałam cały swój pobyt na KODA Bogu i zaczęłam go traktować bardziej jak rekolekcje a nie kurs, bardzo się do Niego zbliżyłam. Teraz wiem, że był mi bardzo potrzebny taki moment wyciszenia i zastanowienia się nad swoim życiem.
Bardzo owocne dla mnie były codzienne Namioty Spotkania, kiedy mogłam przed Najświętszym Sakramentem rozważać wolę Pana Boga. Największą lekcją zaufania Bogu było prowadzenie mojego pierwszego w życiu spotkania w grupach. Dzień wcześniej, kiedy przygotowywałam konspekt, bardzo się denerwowałam. Potem okazało się, że będę mieć mniej czasu na przygotowanie niż przypuszczałam, ponieważ spotkania są przesunięte w czasie. Uspokoił mnie dopiero Namiot Spotkania. Uświadomiłam sobie wtedy, że przecież nie jestem sama, że ja zrobiłam co mogłam, aby przeprowadzić jak najlepiej to spotkanie, a reszta nie należy już do mnie. Zdałam się wtedy na Pana Boga i oczywiście nie żałowałam. Zaraz po modlitwie na początku spotkania Bóg dał mi łaskę spokoju dzięki któremu mogłam w skupieniu je prowadzić. Jestem wdzięczna Bogu za to doświadczenie i że wróciłam do domu pełna nowej, bardzo pozytywnej energii.

Chwała Panu.

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,616,546 Unikalnych wizyt