Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Bieżące sprawy DK


Szczęść Boże!


W dniach 12-13 września byliśmy na podsumowaniu roku pracy formacyjnej 2008/09 Domowego Kościoła w Skorzeszycach koło Kielc .Tam przyjęliśmy posługę pary diecezjalnej. Para krajowa Jolanta i Mirosław Słobodowie i ksiądz Andrzej Wachowicz moderator krajowy Domowego Kościoła prosili o przekazanie kilku ważnych wiadomości.

W tym roku pracy towarzyszą nam dwa tematy:


1. „Czyńmy uczniów ze wszystkich narodów”
W związku z tym pary rejonowe i pary animatorskie zachęcamy do przeżycia rekolekcji ORDR I o i IIo oraz sesję o pilotowaniu. Jeżeli chcemy powoływać uczniów, to musimy wiedzieć, jak to robić i dobrze znać charyzmat Ruchu.

Para filialna – Urszula i Bogdan Wieczorkowie z Archidiecezji Katowickiej zapraszają na:

  • sesję o pilotowaniu 12-17 II 2010 do Koniakowa,
  • ORDR Io 17-21 II 2010 w Koniakowie (rekolekcje będzie prowadziła Ela Kozyra)

Szczegółowe informacje na stronie domowego kościoła w Katowicach, zgłoszenia do nas lub bezpośrednio do pary filialnej (pawwie@wp.pl).


2.    „Rok kapłański” ogłoszony przez papieża Benedykta XVI

W tym roku pracy formacyjnej szczególnie modlimy się za kapłanów. Przez cały rok uczestniczymy w modlitewnej nowennie miesięcy. Na spotkaniach rejonów prosimy o wykorzystanie materiałów do formacji permanentnej (pary rejonowe otrzymają zeszyty i nowenny na kręgu diecezjalnym) oraz do osobistej i rodzinnej modlitwy według „Modlitewnej nowenny miesięcy. Rok kapłański.”.

Ukazał się nowy numer „Listu DK” 114. Zachęcamy do przeczytania i przekazania nam uwag, ponieważ zmieniła się redakcja pisma i formuła jego wydawania. „List DK” będzie miał temat przewodni (114 – temat numeru: Ja i Chrystus, czyli modlitwa indywidualna i regularne spotkanie za Słowem Bożym), autorzy chcą poruszać problemy, którymi żyjemy w Ruchu. Szczegółowe informacje znajdują się na krajowej stronie DK. Kolejne „Listy DK” ukażą się:
•    115 – 17 I 2010
•    116 – do 12 IV 2010
•    117 – do 11 VI 2010
•    118 – do 12 IX 2010

Krąg Centralny DK napisał list do małżeństw i kapłanów odpowiedzialnych za domowy kościół, na temat rekolekcji. Prosimy, aby na comiesięcznych spotkaniach kręgów DK omówić ten list. Krąg centralny zwraca uwagę na szczególną rolę rekolekcji w naszej formacji. Po rozważeniu informacji zawartych w liście prosimy o indywidualne przemodlenie sprawy rekolekcji. Oczekujemy także chętnych do służby w Diakonii Rekolekcyjnej.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i prosimy o modlitwę
Danuta i Henryk Wilkowscy

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,529,098 Unikalnych wizyt