Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Niedziela (22.01.2012)


ROZWAŻANIE

Od początku nowego roku w czytaniach biblijnych spoczynku nie ma - ciągły ruch, wszyscy zabiegani. Każdy wstaje, idzie, szuka, spotyka, przychodzi. Dziś tak samo. Jonasz na głos wezwania Bożego przez cały dzień obchodzi rozległą Niniwę i nawołuje do pokuty a Jezus (przechodząc!) wzywa Apostołów do pójścia w Jego ślady.
Może to tylko zawodna ludzka pamięć, ale nie przypominam sobie, by Bóg Ojciec lub Jezus Chrystus zwrócili się na kartach Biblii do kogoś: "Usiądź!", albo "Leż sobie spokojnie!" czy nawet "Rób dalej swoją dobrą robotę!". Gdy Bóg przemawia, to wzywa do zmiany i działania. A dziś Bóg właśnie wzywa nas, jakby ustami proroka Jonasza: "Jeszcze trzydzieści dni (22 lutego!) i będzie Wielki Post!" a skoro tak mówi, to trzeba ci wstać i działać.

Krzysztof Ciszewski

 

KOMENTARZ

 

W dzisiejszej liturgii słowa usłyszymy jak Pan Jezus głosi Ewangelię Bożą i wzywa do nawrócenia. Przykładem posłuszeństwa Bożemu wezwaniu są pierwsi uczniowie Chrystusa. Często usłyszenie Jego głosu i to w jakim stopniu odpowiemy na niego związane jest z koniecznością przemiany swojego życia. Wzorem dla nas może być również postawa mieszkańców Niniwy, którzy uwierzyli nawoływaniu Proroka. W otwartości serca przyjmijmy słowo, które sam Bóg będzie do nas kierował.

Krąg Liturgiczny Oazy Nowego Życia, an. Adam Supel

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,407,591 Unikalnych wizyt