Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Niedziela (30.10.2011)


ROZWAŻANIE

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Mt 23,12

Jezus przemawia do swoich słuchaczy, wskazując na faryzeuszy i nauczycieli Pisma. Daje jasno do zrozumienia , że należy czynić i zachowywać wszystko czego uczą, ale nie naśladować ich postępowania. A to dlatego, że mówią, a nie wypełniają, nie czynią,. Bo kto to był faryzeusz w ówczesnych czasach. Faryzeusze z hebr. peruszim to znaczy oddzieleni, jak podają źródła to grupa, która charakteryzowała się skrupulatnym wypełnianiem Tory oraz separowaniem się od tych, którzy nie zachowywali zawartych tam zasad. Jezus niejednokrotnie surowo odnosił się do legalizmu i hipokryzji faryzeuszy, gdyż ich postawa wyrażała pobożność pełną obłudy i zakłamania. Pragnęli oni uznania i specjalnych tytułów.

Kto choć raz podjął wysiłek pracy nad sobą, to doskonale wie, że mówić jest o wiele łatwiej, a niżeli zrobić. Możemy głosić Chrystusa, wskazywać drogę wiernym, będąc jednocześnie faryzeuszami, których słowa nie są poparte świadectwem życia.

Jedynym waszym mistrzem jest Chrystus.

Mt 23, 10b

To wcale nie znaczy, że mamy przestać mówić o Jezusie, że mamy nie posługiwać się Słowami Pisma Świętego.

Tutaj raczej chodzi o pokorę , o służbę w imię Tego, który oddał życie. Nie ja, nie moje ego, potrzeba bycia docenianym czy zauważanym , ale drugi człowiek jest dla mnie ważny. Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Każdy z nas idąc za głosem powołania przyjmując postać sługi ubogaca ludzkość swoim istnieniem. I zapewne otrzyma swój skarb w Niebie, bo jak sam Jezus mówił: Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Zdaje się, że nie zawsze pamiętam o tym, że Bóg zna nasze serca . Chwała ziemska nie jest mi potrzeba, za to uznanie w oczach Boga-bezcenne.

Na sam koniec przywołam słowa bł. Jana Pawła II z przemówienia na Polach Marsowych – Paryż, 1997- Miłość i służba nadają sens naszemu życiu i czynią je pięknym, ponieważ wiemy, czemu i komu je poświęcamy. Czynimy to w imię Chrystusa, który jako pierwszy umiłował nas i nam służył.

Żaneta Szczerba


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.03
8,473,034 Unikalnych wizyt