Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Świadectwo z Rekolekcji III st. Rodzin Domowego Kościoła


ŚWIADECTWO Z REKOLEKCJI III0 RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA
15 – 30 LIPCA 2011 ROKU W JAROSŁAWIU/k Przemyśla

W drugiej połowie lipca 2011 roku uczestniczyliśmy w letniej OAZIE Rodzin RDK III0 , która odbyła się w bardzo pięknej miejscowości Jarosław, ok. 30 km od Przemyśla. Rekolekcje te zostały zorganizowane wraz z młodzieżową OAZĄ III0, co w znakomity sposób ubogaciło wszystkich uczestników. Organizatorem tych rekolekcji była Diecezja Bielsko – Żywiecka, ale i tak na pytania: skąd jesteście?, trzeba było wymieniać także Opole, Tarnów, Gdynię, Dąbrowę Górniczą . Uczestników rekolekcji było ponad 90-ciu, w tym 14 rodzin.

My pojechaliśmy z naszą najmłodszą córką Weroniką. Poza wieloma przeżyciami osobistymi, które zawsze towarzyszą temu błogosławionemu czasowi spędzanemu z Panem Bogiem, chcieliśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na bogactwo realizowanego programu. Codzienne spotkania z żywym kościołem, w tym możliwość rozmowy z bliskim współpracownikiem i przyjacielem księdza F. Blachnickiego, z parą diecezjalną archidiecezji przemyskiej, z przedstawicielami Odnowy w Duchu Świętym. Przez ponad dwie godziny mogliśmy zadawać pytania diecezjalnemu egzorcyście i wiele, wiele innych spotkań.

Codziennie wizyta w innej świątyni. Jest ich wiele w Jarosławiu, ale nasze pielgrzymki udawały się również do Przemyśla, czy Kalwarii Pacławskiej oddając cześć Matce Bożej Słuchającej. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w obrządku grekokatolickim przyjmując komunię świętą. Trafiliśmy do prawosławnego monastyru wybudowanego od postaw przez 14 braci w podkarpackich Ujkowicach, w którym znajduje się jedna z trzech kopii cudownej ikony Maryi Watopedzkiej. Do niej pielgrzymują (z powodzeniem) kobiety starające się o potomstwo. W jarosławskiej parafii pw. Chrystusa Króla mieliśmy okazję naocznie zobaczyć jakie owoce w postaci parafialnego kompleksu łączącego sport (w tym młodzieżowe tytuły mistrzowskie w judo w świecie), rekreację i ogólnie rozumiany rozwój zainteresowań plastycznych, muzycznych , czytelniczych itp. może przynieść otwartość księdza proboszcza wraz z realną pomocą parafian. Parafia ta działa, jako jedna z trzydziestu kilku w Polsce, w ramach fundacji Kolpinga.

Jak widać z powyższego rekolekcje nasze wymagały bardzo dużego wysiłku logistycznego, czemu znakomicie sprostali nasi kapłani: Bogusław, Andrzej, Mikołaj i diakon Grzegorz wspierani przez parę animatorską Anię i Bolka oraz parę gospodarczą Beatę i Wieśka. Dość powiedzieć, że rekolekcje zakończyły się 30 lipca, 240 km od Jarosławia, Mszą Świętą przy grobie Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego w Krościenku. Mimo fatalnej pogody przeniesienie się całej oazy w czasie i przestrzeni odbyło się planowo i bez zbędnych perturbacji. Chwała Panu.

Bożena i Roman Wołek z Weroniką
Dąbrowa Górnicza , parafia pw Św. Maksymiliana M. Kolbe

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,521,774 Unikalnych wizyt